طراحی و بهینه سازی وب سایت

برخورداری از یک وب سایت حرفه ای، یکی از مهمترین عوامل برای رسیدن به اهداف کاری در سازمان ها، شرکت ها و انواع مشاغل می باشد. در حال حاضر، با توجه به سرعت پیشرفت در دنیای ارتباطات، یک وب سایت حرفه ای می تواند به طرز چشمگیری در روند برند سازی، فروش محصول و… موثر باشد.

برای برخورداری از یک وب سایت حرفه ای باید این نکته را به خاطر داشته باشید که صرفا زیبایی یا بالا بودن هزینه ی طراحی، نشان دهنده موفق بودن آن وب سایت نیست، بلکه باید اصول طراحی و کاربردی بودن نیز در نظر گرفته شود.

طی سال های گذشته، طراحان حرفه ای وب سایت با استفاده از دانش و تجربه خود در این زمینه و با کمک نرم افزارهایی مانند: Front page، Adobe Dreamweaver و… اقدام به طراحی وب سایت می نمودند. اما در حال حاضر شاهد رواج طراحی وب سایت با استفاده از CMS یا همان سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس، جوملا و… هستیم. سیستم های مدیریت محتوا به نوعی امکان طراحی سایت را برای افرادی که حتی دانشی در این زمینه ندارند، فراهم کرده است.

اما آیا با رواج سیستم های مدیریت محتوا، نیاز به افراد حرفه ای در طراحی وب سایت برطرف شده است؟ آیا هر فردی می تواند به راحتی و تنها با دیدن ویدیوی آموزش CMS ها، سایت طراحی کند؟

در جواب سوال اول؛ اگر قصدتان از راه اندازی سایت فقط معرفی خودتان است، شما نیاز به شخص طراح وب سایت ندارید. اما اگر مایل هستید تا در زمینه کاری خود پیشرفت بیشتری داشته باشید و بهتر دیده شوید، حتما به سراغ تیم حرفه ای طراحی وب سایت بروید.

و در پاسخ به سوال دوم باید بگوییم؛ بله، شما می توانید از ویدیوهای آموزشی مانند آموزش وردپرس استفاده کرده و طراحی وب سایت را شروع کنید، البته سایتی با کیفیت پایین تر خواهید داشت! پس در نهایت انتخاب با خود شماست.

اما چه زمانی به یک وب سایت، عنوان حرفه ای را اعطا می کنیم؟

فرآیند طراحی وب سایت برای سایت های حرفه ای از زمانی شروع می شود که با رعایت اصول SEO (بهینه سازی سایت) همگام باشد. تیم های طراحی حرفه ای، از زمان خرید نام دامنه تا خرید هاست، انتخاب قالب و… به طور مداوم اصول SEO را بررسی و اعمال می نمایند. با توجه به این موضوع که الگوریتم و اصول های SEO دائما در حال تغییر هستند، شما می بایست برای داشتن تجارتی موفق در فضای مجازی، از تیمی حرفه ای و به روز استفاده کنید.