شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی | طراحی و تولید بازی

با توجه به بازار رقابتی موجود برای هر کسب و کار، دیده شدن برند (برندینگ) یکی از مهمترین عوامل جذب مشتری و افزایش فروش محصول یا ارائه خدمات (مارکتینگ) می باشد. اما چطور می توان در زمینه برندیگ به طور صحیح فعالیت نمود؟

احتمالا در جریان باشید که بیش از نیمی از افراد جامعه، از فضای مجازی و اینترنت استفاده می‌کنند. همچنین تعداد قابل توجهی از آنها، کاربرهایی فعال در شبکه‌ های اجتماعی هستند. البته شاید شما نیز جزو این کاربران باشید و با روی کار آمدن شبکه های اجتماعی (مانند تلگرام و…)، ساعاتی از روز را برای چک کردن مطالب جدید، آگاهی از اخبار، آموزش و… صرف کنید. اما این موضوع چطور می تواند در برندیگ تاثیر گذار باشد؟

در جواب باید بگوییم که کاربرد شبکه های اجتماعی فراتر از رد و بدل کردن مطالب روزمره است، تا حدی که می توانید با کمک آنها کسب و کارهای اینترنتی را راه اندازی کنید و یا با انتشار محتوای مناسب و تخصصی در زمینه کاری خود، بستری را برای دیده شدن برندتان یا همان برندینگ، فراهم کنید. همچنین اگر وب سایتی مختص به  شغلتان دارید، می توانید با تبلیغات موثر، شاهد بالا رفتن رتبه سایت خود در موتورهای جستجوگر باشید.

پس اگر در کنار ارائه خدمات (یا محصولات) با کیفیت خود، خواستار افزایش مشتری هستید، فعالیت هدفمند در شبکه اجتماعی را از یاد نبرید.