عکاسی، فیلم برداری و گرافیک

در حال حاضر تولید محتوا شامل تصویر، صدا (پادکست)، عکس و یا حتی بازی نیز می شود. تولید محتوای مناسب، نقش بسیار مهمی در ایجاد ارتباط موثر شما با مخاطبین یا مشتریانتان دارد. گفتنی است که تمامی محتواهایی که صرفا با هزینه بسیار زیاد تولید می شوند، منجر به پیشرفت و ارتباط موثر با مخاطب (مشتریان) نخواهند شد، چرا که محتوای مناسب پس از دیده شدن، موجب پیدایش حس مثبت در فرد مقابل می شود. به عنوان مثال، گاها در شبکه های اجتماعی مشاهده می کنیم که برخی از محتواها به سرعت به اشتراک گذاشته شده، محبوب می شوند و جذب مخاطب (مشتریان) واقعی را به همراه دارند. اما راز این موفقیت در چیست؟!

برای پاسخ به این سوال چند اصل کاربردی برای تولید محتوا را بیان می کنیم:

 ۱٫ شناخت مخاطبین

 باید در نظر داشته باشید که برای چه گروهی از جامعه و با چه نیازهایی اقدام به ساخت محتوا می کنید. مثلا شما نمی توانید همان محتوایی را که برای رده سنی کمتر از ۱۲ سال می سازید، برای رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال نیز ارائه کنید.

 ۲٫ آگاه بودن به امور جاری در جامعه

ساخت محتوا در زمان مناسب، تاثیر زیادی بر موفقیت شما در شبکه های اجتماعی دارد. مانند ساخت استیکر تبریک سال نو (برای تلگرام)؛ اگر این محتوا در زمان مناسب خود ارائه شده و حس خوبی به مخاطب انتقال دهد، شما را یک قدم به اهداف مد نظرتان ازجمله پیشرفت برند، نزدیک کرده است!

 ۳٫ انتشار محتوا طبق برنامه زمان بندی شده

تولید محتوای مناسب توسط تیم حرفه ای، تنها نیمی از راه موفقیت در این زمینه است اما به جرات می توان گفت که نیمه ی دیگر آن، داشتن یک برنامه زمان بندی شده و در نظر گرفتن ساعات مناسب انتشار پست در شبکه های اجتماعی است. فرض کنید تیم تولید محتوا برای تبریک یک رویداد خاص، اقدام به ساخت موزیک ویدیویی کند که شاید روزها برای ساخت آن تلاش کرده است، اما اگر مدیر شبکه های اجتماعی بدون برنامه ای خاص، این کلیپ را در زمانی نامناسب نشر دهد، بازخورد چه خواهد بود؟

 ۴٫ تیم و ابزار حرفه ای تولید محتوا

تیم تولید محتوا می بایست از میان افرادی انتخاب شود که بتوانند محتوای مورد نظر شما در زمینه های صدا، فیلم، تصویر و… را خلاقانه تولید کنند. در این میان، تجهیزات حرفه ای برای عکاسی،فیلم برداری و گرافیک نیز از درجه اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که این تجهیزات می توانند کیفیت کار را بهبود ببخشند.

 ۵٫ نقد محتواهای تولید شده

نگاه نقادانه به موارد تولید شده، برای افزایش نقاط قوت و بهبود نقاط ضعف نیز می تواند به پیشرفت شما در این زمینه کمک کند.