طراحی و تولید بازی

شبکه های اجتماعی | طراحی و تولید بازی

اصطلاح برند به معنای یک نام، طرح یا عبارتی است که معرف خدمات و یا محصولاتی خاص می باشد. در واقع با ایجاد یک برند منحصر به فرد، می توانید خدمات یا محصولات خود را از نمونه های مشابه، متمایز نمایید. یک برند معمولا دارای خصوصیاتی است از جمله: لوگو اختصاصی، رنگ هایی مرتبط با نوع خدمات و محصولات، شعاری (اسلوگان) که براساس آن محصولات و خدمات ارائه می شود و …

اما بعد از ایجاد یک برند اختصاصی، مهمترین کار، برندسازی یا همان جا انداختن برند در ذهن مخاطبان است چرا که به کسب و کار شما هویت داده، جایگاه آن را در بازار نسبت به رقبا مشخص می کند و در نهایت به جذب مشتری ختم می شود. به همین منظور، مخاطب در ابتدا باید نام تجاری (برند) شما را بشناسد، با برند شما ارتباط حسی برقرار کرده و آن دوست داشته باشد و در نهایت به برندتان اعتماد پیدا کند.

در حال حاضر به جرات می توان گفت که یکی از جالب ترین راه های برقرار کردن ارتباط احساسی مخاطبان با یک برند، بازی های ویدیویی هستند. در بازی های ویدیویی مخصوص برندینگ، سعی می شود با جذابیت های بصری که کاملا با خصوصیات برند هماهنگ است، نقش برند و مشخصه های آن در ناخودآگاه مخاطب حک شود. این دسته از بازی ها معمولا داستانی ساده اما جذاب دارند که افرادی ازهمه رده های سنی را برای ادامه بازی و جمع آوری امتیاز بیشتر، ترغیب می کنند.

در اغلب این بازی ها رنگ برند در محیط بازی، شعار برند در داستان بازی و لوگوی برند در المان هایی از بازی که با جمع آوری آنها امتیاز بالاتری کسب می شوند، دیده می شود که همین مسئله، آشنایی و ارتباط حسی مخاطب با برند را تا حد زیادی فراهم می کند.

برای مثال، بازی “Pepsiman” یکی از انواع بازی های تبلیغاتی است که شاید برای شما نیز آشنا باشد. “پپسی من” در سال ۱۹۹۹ توسط یک شرکت ژاپنی برای برند پپسی منتشر شد که در آن بازیکن می بایست با هدایت ابرقهرمانی به نام Pepsiman، موانعی را رد کرده تا به نوشابه پپسی برسد. شرکت پپسی توانست با شناساندن برند خود در قالب این بازی موفق، اشتیاق مردم را برای استفاده از این محصول در سراسر دنیا شده برانگیزد و در نهایت به سود آوری بیشتری برسد.

این مثال تنها گوشه ای از بخش عظیم برندسازی با کمک بازی های ویدیویی است. در همین راستا شما نیز می توانید با انتشار بازی منحصر به فرد و هوشمندانه برای برندتان،چندین گام رو به جلو را برای افزایش سود آوری خود بردارید.